Přeskočit na obsah

Předchůdcem kendó je bojové umění kendžucu (umění boje s mečem ve smyslu technik pro zabití – setsunin-tó, meč beroucí život), které vzniklo v Japonsku v dávných dobách jako součást denního života samuraje. Dnešní kendó má zejména sportovní a výchovný charakter (katsudžin-ken, meč život dávající), na rozdíl od útočného kendžucu. Cílem kendžucu bylo porazit nepřítele v otevřeném souboji v tradičním japonském oděvu samurajů (nebo jakkoli by se případně samurai vyskytl s této situaci), nebo bitvě ve zbroji joroi. Postupně se měnily cíle tohoto umění a metody zabíjení se změnily v metody seberozvoje, sebezdokonalování a v úsilí pomoci v tomto snažení co neširší veřejnosti. Kendžucu se tak pomalu měnilo v kendó.

Přijďte cvičit mezi nás!

Všechny věkové kategorie cvičí na naší základně v tělocvičně ZŠ Meteorologická 181/2, Praha 4 Libuš. Zde cvičení začíná každé úterý a čtvrtek v 19:00 a končí ve 21:00. Přijďte o 15 minut dříve, abyste se mohli pohodlně převléct. Ke cvičení Vám stačí sportovní oblečení, pokud jste již cvičili nějaké japonské bojové umění, můžete přijít v gi. Cvičíme naboso. Vše ostatní Vám vysvětlíme a vybavení Vám půjčíme.

Náborové tréninky jsou zdarma a konají se každé úterý a čtvrtek. (v Případě dětí v pondělí na zmíněné adrese).Tréninky vede Tomáš Kyncl, 5. dan kendó, 6. dan iaidó.

KURSOVNÉ
Rodič cvičící s dítětem má zvýhodněné kursovné. Současně cvičící manželé platí opět snížené kursovné. Součástí kursovného je členství v České federaci kendó a pojištění v případě úrazu při sportu.

Těšíme se na vás!

Více o kendó

Koncept a cíle kendó, jak jsou definovány Celojaponskou federací kendó, 1975,
Cílem kendó je: